3. Konkurs Literacki "Piękno Małopolski - słowem opisane"

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ ogłasza 3. Konkurs Literacki „PIĘKNO MAŁOPOLSKI – SŁOWEM OPISANE”.
Poprzednie dwie edycje Konkursu Literackiego przyniosły obfity plon w postaci bardzo wielu prac opisujących – prozą i wierszem, językiem literackim i gwarą – piękno Małopolski, jednego z najpiękniejszych i niepowtarzalnych regionów w Polsce.

Autorzy tych prac, poprzez swoją twórczość starają się kultywować i zarazem pogłębiać przywiązanie do Małopolski i jej tradycyjnych wartości, podkreślają, że są świadomymi członkami jej społeczności, utożsamiają się z nią i ze źródłami własnego rodowodu, wyrażają dumę z jej dziedzictwa kulturowego i tradycji. Podobnymi wartościami kierowało się także wielu związanych z Małopolską znakomitych pisarzy, którzy w swoich utworach niejednokrotnie odwoływali się do tego, co rodzime. Tu tworzyli i mieszkali laureaci Literackiej Nagrody Nobla: Wisława Szymborska i Czesław Miłosz, a wcześniej z Krakowem związany był jeszcze jeden polski noblista – Władysław Stanisław Reymont.

Po raz trzeci zapraszamy do udziału w naszym Konkursie każdego kto zechce opisać piękno Małopolski, fragmenty jej krajobrazu i architektury; piękno twórczości ludowej, rękodzieła, obrzędów i zwyczajów, legend, a może nawet smaku niepowtarzalnych, tradycyjnych małopolskich potraw. Ale też piękno zwykłych ludzi, na co dzień zamieszkujących tę ziemię.

Konkurs przeprowadzony zostanie w dwóch kategoriach: wiersza i prozy oraz w  grupach wiekowych: do lat 12, od 13 do 17 lat i od lat 18. Dodatkowo oddzielnie oceniane będą utwory napisane językiem literackim i gwarowym.

Termin nadsyłania prac: do 21 kwietnia 2023 r.

Koncert Finałowy, połączony z ogłoszeniem wyników: 25 maja 2023 r.

 
Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępnyna jest na STRONIE ORGANIZATORA
 
 

 

Data: 
czwartek, Styczeń 26, 2023