V Gminny Dzień Seniora

poniedziałek, Październik 23, 2023

W dniu 21 października 2023 r., z okazji przypadającego na ten miesiąc Światowego Dnia Seniora, po raz kolejny udało się zorganizować spotkanie seniorów (65+) z terenu Gminy Łapsze Niżne !

Na spotkanie w sali Remizy OSP w Kacwinie ochoczo przybyło ok. 250 Seniorów. Wójt Gminy – Pan Jakub Jamróz wspólnie z Przewodniczącym Rady Gminy – Panem Zdzisławem Majerczakiem uroczyście otworzyli wydarzenie i wznieśli toast za wszystkich seniorów z terenu gminy. Głównym punktem programu był występ grupy teatralnej „Coz Teroz Będzie” z Białki Tatrzańskiej. Utalentowani aktorzy pod kierownictwem Pani Marii Kuruc zaprezentowali na kacwińskiej scenie spektakl pn. „Siedem grzechów po góralsku”, oparty na tekstach ks. Józefa Tischnera i Kazimierza Przerwy-Tetmajera. Oprawę muzyczną i świetną zabawę przy wspólnym śpiewie zapewniła Kapela „Wartko”. Po wspólnym posiłku i części artystycznej Wójt Gminy wręczył róże dla 20 najstarszych seniorów obecnych na sali.

Nad realizacją programu, jak zwykle z świetnym poczuciem humoru, czuwał niezastąpiony pan Mieczysław Bizub z Łapsz Wyżnych.

Drodzy Seniorzy !

Życzymy Wam wielu długich lat życia w zdrowiu, pełnych rodzinnego ciepła, pogody ducha oraz spełnienia wszystkich marzeń. Niech jesień życia będzie najlepszym czasem na realizację rzeczy niespełnionych, a każdy dzień niech dostarcza Państwu radości i uśmiechu.

Serdecznie dziękujemy za obecność!

Do zobaczenia za rok !

 

Kategoria: