KGW z Frydmana zwycięzcą konursu "W moim domu nic się nie marnuje" !

wtorek, Sierpień 30, 2022

Ministerstwo Klimatu i Środowiska w ramach kampanii „Nasz Klimat” zaprosiło Koła Gospodyń Wiejskich do udziału w konkursie na najlepsze ekopraktyki. Swoje zgłoszenia nadesłało 230 Kół z całej Polski, łącznie oceniono 401 konkursowych propozycji. 

Głównym celem konkursu była promocja ekologicznych zachowań stosowanych w gospodarstwie domowym, a także zwiększenie świadomości ekologicznej w zakresie indywidualnych działań na rzecz ochrony klimatu, które można w prosty sposób wprowadzać we własnych domach, by oszczędzać m.in. wodę, energię elektryczną, czy nie marnować żywności.

Konkurs polegał na opisaniu ekopraktyki, przyczyniającej się do ochrony klimatu, którą warto wdrożyć w codziennym życiu. Miała być ona użyteczna oraz łatwa w powszechnym zastosowaniu. Należało wyjaśnić na czym polega ekorozwiązanie, jakie daje rezultaty i podać powody, dla których warto je stosować. Największą ilość punktów uzyskała praca konkursowa Koła Gospodyń Wiejskich z Frydmana pn. "Frydmańsko Wyciyracka" - zniszczone koszule i inne materiały cięte są w paski i zwijają w kłębki. Wieczorami "heklujowane" są rozmaite, wymyślone wzory "wyciyracek". Gotowe chodniki do dnia dzisiejszego są układane przed izbą do wycierania butów. Co ładniejsze, trafiają do pomieszczeń mieszkalnych, tym samym dekorując podłogi.

Nasze Panie z Frydmana zajęły 1 miejsce w konkursie !

Nagrodzone prace laureatów oraz wyróżnione zgłoszenia zostaną umieszczone w specjalnie przygotowanym e-booku „Domowy Poradnik Ekonawyków”. Ebook zostanie opublikowany m.in. na stronie kampanii „Nasz Klimat”: www.naszklimat.gov.pl.

Koło Gospodyń z Frydmana swoją działalność ropoczęło dopiero w bieżącym roku !
Uzyskanie tak wysokich wyników już na starcie zapowiada, że będzie to kolejna świetnie zorganizowana grupa lokalnych działaczy, promująca tradycję, zwyczaje i kulturę Spisza.

Źródło:www.facebook.com/Frydman
 

 

 

 

Kategoria: