KGW Łapszanka wyróżnione podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku 2021

poniedziałek, Lipiec 12, 2021

Udział Koła Gospodyń Wiejskich z Łapszanki w Konkursie Kulinarnym "Polska od Kuchni" przyniósł za sobą awans do kolejnego etapu i możliwość uczestnictwa  naszych Pań w Małopolskim Festiwalu Smaku 2021 w Starym Sączu.

W dniu 10.07.2021 r. KGW Łapszanka na Rynku w Starym Sączu zaprezentowało ogrom  przysmaków ze Spisza z daniem konkursowym pn. "Bunć baranio po spisku" na czele.
Zarówno jury jak i wszyscy miejscowi i turyści mogli podziwiać nie tylko wyjątkową urodę wystrojonych w stroje spiskie członkiń koła, ale również  pięknie udekorowany i wypełniony tradycyjnym jadłem stół. Wszyscy uczestnicy Małopolskiego Festiwalu Smaków mogli degustować potraw, które przygotowane według dawnych unikatowych receptur zachwycały wyglądem, aromatem i smakiem. . Zainteresowaniem degustatorów cieszyło się nie tylko danie główne, ale również wszystkie inne specjały, które mogą Państwo podziwiać na przedstawionych poniżej zdjęciach.

Konkurencja była ogromna. Spośród wszystkich kół gospodyń wiejskich z całej Małopolski jury wyłoniło tylko I, II i II miejsce oraz dwa wyróżnienia.

Jedno z wyróżnień otrzymało Koło Gospodyń Wiejskich z Łapszanki !

Festiwal był relacjonowany na żywo w programie telewizyjnym "Pytanie na śniadanie". KGW Łapszanka jako jedno z nielicznych uczestników przedsięwzięcia, zostało wybrane do udziału w relacji na żywo z wydarzenia.  Świadczy to  nie tylko o wyjątkowości  prezentowanych potraw ale przede wszystkim o wyjątkowości osobowości członkiń koła, które swoja energią i zaangażowaniem  kultywują tradycję regionu oraz  promują teren Spisza przez prezentowanie pięknych strojów, pysznych potraw i żywej gwary spiskiej.

"Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces" -  H. Ford

My wszystkim Paniom z KGW Łapszanka serdecznie gratulujemy, dziękujemy za podejmowane inicjatywy i życzymy dalszych sukcesów.
Dziękujemy również wszystkim osobom, które oddały głos na potrawę konkursową KGW Łapszanka.

Prezentację KGW w programie "Pytanie na śniadanie" mogą Państwo zobaczyć tutaj.

 

 

 

 

Kategoria: