Harcerze w Łapszach Wyżnych!

poniedziałek, Grudzień 27, 2021
W roku szkolnym 2021/2022 powołane zostały do działania: Drużyna Harcerska „Płomienne Plemię”, której opiekunem jest pani Magdalena Cieślik oraz Gromada Zuchowa „Pracowite Mrówki” pod opieką pani Danuty Krzysik. Drużyny wspomagają również rodzice – pani Anna Chowaniec, pani Renata Szewczyk oraz absolwentka naszej szkoły Dominika Kołodziej.
Jesteśmy na etapie spraw organizacyjnych, musimy się trochę lepiej poznać i zaprzyjaźnić! Staramy się podejmować różne działania na miarę naszych możliwości.
Pierwsze zainicjowane działanie to spotkanie z phm. Radosławem Fiedlerem z Hufca Podhalańskiego, który przedstawił nam kawałek wielkiej historii harcerstwa. Opowiedział o sobie, a także był ciekawy naszych zainteresowań. Harcerze mieli do komendanta wiele pytań. Na zbiórce nie zabrakło śpiewu oraz dobrej zabawy.
Kolejnym podjętym działaniem jest troska o nasze środowisko. Zuchy wykonały mini stołówki dla ptaków, w celu ochrony naszych sprzymierzeńców.
W ostatnich dniach otrzymaliśmy od komendanta ZHP Hufca Podhalańskiego phm. Radosława Fiedlera Betlejemskie Światło Pokoju. Przedstawiciele harcerzy z drużynową Magdaleną Cieślik przekazali je 22 grudnia, najpierw na ręce p.o. Dyrektora Anny Stanek w budynku naszej szkoły, kolejno na ręce Wójta Gminy Jakuba Jamroza w Urzędzie Gminy w Łapszach Niżnych oraz na ręce Księdza proboszcza Bogdana Kadłuczki w Kościele parafialnym w Łapszach Wyżnych.
Harcerstwo oparte jest na służbie, samodoskonaleniu, pracy nad sobą i braterstwie. Bycie częścią drużyny, to także świetna okazja do wspólnej zabawy i integracji z rówieśnikami. Harcerze biorą udział w uroczystościach środowiskowych i obchodach świąt narodowych, a ich głównym zadaniem jest pokazywanie dobrych przykładów i zachęcanie innych do wstąpienia w szeregi harcerskie.
CZUWAJ!
Szkoła Podstawowa w Łapszach Wyżnych
Wszystkim osobom zaangażowanym serdecznie gratulujemy i dziękujemy za podejmowane inicjatywy.
 

 

Kategoria: