Gminne Dożynki I Przegląd Orkiestr Dętych z terenu Gminy Łapsze Niżne 2022

wtorek, Sierpień 30, 2022

W ubiegłą niedzielę odbyły się Gminne Dożynki 2022. W Łapszach Niżnych zebrali się mieszkańcy Gminy Łapsze Niżne, goście i turyści, by wspólnie, podczas mszy świętej  podziękować za tegoroczne plony. Po uroczystej mszy, starostowie dożynek Państwo Agnieszka i Edward Hatała tradycyjnie przywitali  gospodarza Gminy Łapsze Niżne - Wójta Jakuba Jamroza chlebem i solą.
Wszystkie sołectwa z terenu gminy zaprezentowały przepiękne i różnorodne wieńce dożynkowe, które zostały nagrodzone specjalnymi bonami. Podczas dożynek zaprezentowały się orkiestry dęte z: Łapsz Niżnych, Łapsz Wyżnych i Kacwina oraz zespoły regionalne: „Spiszacy” z Łapsz Niżnych i „Czardasz” z Niedzicy. W muzyczną podróż po Karpatach zabrała wszystkich uczestników Kapela Karpat. Dużą dawkę humoru przekazały publiczności „Marusynianki” w scence pn. Dobrze jest se zaplanować. Zwieńczeniem gminnych dożynek był koncert zespołu „Nie ma Mocnych”.
Jak co roku nie zabrakło „zupy Radnego” oraz przysmaków przygotowanych przez gospodynie z Łapsz Niżnych. Dziękujemy za  gulasz z dziczyzny przygotowany przez Koło Łowieckie SMREK.
Gminne Dożynki wsparli: ZEW Niedzica S.A oraz Małopolska Izba Rolnicza.

Serdecznie wszystkim dziękujemy za udział!

Poniżej kilka ujęć z uroczystości.

GALERIA ZDJĘĆ

Kategoria: