50-lecie Pożycia Małżeńskiego

piątek, Lipiec 23, 2021

W dniu 22.07.2021 r. w  Restauracji „Nowak”  w Łapszach Niżnych miało miejsce wyjątkowe spotkanie  par, które w roku 2020 obchodziły 50. Rocznicę  Pożycia Małżeńskiego, czyli tzw. Złote Gody. Wszyscy zebrani zostali powitani przez  Panią Ludmiłę Wojtas - Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego uroczystą przemową. Słowa uznania, życzenia i gratulacje z ramienia Gminy Łapsze Niżne przekazali również Wójt Gminy Łapsze Niżne – Pan Jakub Jamróz oraz Przewodniczący Rady Gminy – Pan Zdzisław Majerczak. Po wzniesionym za zdrowie Jubilatów symbolicznym toaście odśpiewano tradycyjne „100 lat”.

Uroczyste otwarcie spotkania było wstępem do ceremonii przekazania medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
Dekoracji medalami w imieniu Prezydenta RP dokonał Wójt Gminy wspólnie z Przewodniczącym Rady Gminy i Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego. Jubilatom wręczono pamiątkowe dyplomy, kwiaty oraz upominki.
Czas spędzony wspólnie przy uroczystym obiedzie był okazją do rozmowy, możliwością wymiany doświadczeń i powspominania lat młodzieńczych.  Na uroczystości jubileuszowej nie zabrakło uśmiechu, wzajemnej serdeczności i śpiewu  przy akompaniamencie harmonii.

 

Złote Gody – 50-lecie pożycia małżeńskiego – to lata wspólnych radości ale tez i smutków, to momenty uśmiechów a czasami też i łzy, to przede wszystkim ofiarna miłość, przykład życia i wzór dla młodych pokoleń.

 

   „ Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć

    wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie”.

 

                                                                                         Auguste Bekannte,

 

Wszystkim  Jubilatom jeszcze raz składamy serdeczne życzenia i gratulacje. Życzymy Wam zdrowia i pogody ducha na każdy dzień. Niech kolejne lata mijają we wzajemnej trosce, miłości, serdeczności i spokoju, a  wspomnienie wspólnie spędzonych chwil niech zawsze wywołuje uśmiech na twarzy i radość w sercu. Wszystkiego dobrego !

 

Wykaz Jubilatów do odznaczenia „MEDALEM ZA DŁUGOLETNIE POŻYCIE MAŁŻEŃSKIE” w roku 2020 z terenu Gminy Łapsze Niżne:

 

 1. Katarzyna i Jan Bigos
 2. Anna i Jan Błachut
 3. Antonina i Józef  Bogaczyk
 4.  Anna i Jan Florek
 5.  Irena i Jan Horoba
 6.  Zofia i Józef Karkoszka
 7.  Helena i Franciszek Łopata
 8. Małgorzata i Józef Łukuś
 9. Józefa i Zygmunt Majewscy
 10. Maria i Karol Milaniak
 11. Irena i Andrzej Młynarczyk
 12. Irena i Emil Neupauer
 13. Helena i Antoni Nowobilski
 14. Małgorzata i Józef Pacyga
 15. Helena i Józef Paluch
 16. Małgorzata i Jakub Pawlica
 17. Helena i Józef Pczelar
 18. Maria i Władysław Rabiańscy
 19. Helena i Michał Rusnaczyk
 20. Bronisława i Wiktor Sołtys
 21. Maria i Franciszek Święty
 22. Anna i Walenty Tazik
 23. Helena i Józef Trzop

 

Fot. Michał Bachulski


 

Kategoria: