16-18.07.2021 - utrudnienia w ruchu drogowym

piątek, Lipiec 16, 2021

W dniach 16-18.07.2021 po drogach Podhala i Spiszu będzie odbywał się etapowy wyścig kolarski Nowy Targ Road Challenge. Na starcie stanie ponad 220 najlepszych kolarzy z całej Polski, co zapewnia emocjonującą rywalizację tego najbardziej prestiżowego wyścigu dla amatorów w Polsce.

Podczas I etapu w związku z wyścigiem o Puchar Wójta Gminy Ochotnica Dolna, na drodze powiatowej biegnącej przez Ochotnicę na odcinku Ochotnica Dolna wyjazd z Wiejskiego Ośrodka Kultury do skrętu w os. Jamne w godz. 14:00-18:30 będą chwilowe wstrzymania ruchu samochodowego. W związku z tym osoby, które nie muszą jechać przez Przełęcz Knurowską proszone są o jazdę Nowy Targ - Nowy Sącz przez Krościenko nad Dunjacem

Na plakacie II etapu jest informacja, że w godz.11-15:30 będzie zamknięta droga rowerowa na odcinku od Krempach przez Dursztyn do Łapsz Niżnych w związku z wyścigiem kolarskim o Puchar Wójta Gminy Nowy Targ.

Na plakacie III etapu  jest informacja odnośnie utrudnień w ruchu i o zamknięciu w godz. 11:30-14:30 drogi rowerowej Szlaku Wokół Tatr na odcinku od ul. Składowej do skrzyżowania drogi rowerowej z drogą powiatową Ludźmierz-Maruszyna w związku z metą wyścigu kolarskiego o Puchar Burmistrza Nowego Targu w Borze Kombinackim.

W godzinach 11:00-14:00 będzie też zamknięta Droga Rowerowa prowadząca przez Wierch Domański do Starego Bystrego.

Będą też chwilowe wstrzymania ruchu na drodze rowerowej Ludźmierz przez Krauszów do Pyzówki w godz. 10:00-11:00.

W niedzielę zapraszamy na zawody dzieci do Nowego Targu, które odbędą się jako impreza towarzyszące na Stadionie Koło przy Miejskiej Hali Lodowej.

Przepraszamy za utrudnienia i zapraszamy do dopingu kolarzy na trasie.

 

 

Kategoria: