11 Listopada

wtorek, Listopad 10, 2020

Święto 11 Listopada

Obchody Narodowego  Święta Odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę w roku 2020 miały być obchodzone w Gminie Łapsze Niżne w sposób wyjątkowy, z uwagi na Jubileusz 100. Rocznicy powrotu Spisza do Polski.

Niestety z powodu stale rosnącej liczby zachorowań na COVID-19 w naszym regionie oraz w związku z wprowadzeniem kolejnych obostrzeń na mocy rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 6 listopada 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii zmuszeni jesteśmy świętować inaczej niż chcieliśmy.

W dniu 11 listopada 2020 r. o godz. 10.00 przedstawiciele Gminy Łapsze Niżne oraz Związku Polskiego Spisza złożą wiązanki na grobie Józefa Wiśmierskiego, pod tablicą ks. Józefa Stanka oraz Wojciecha Halczyna. Z uwagi na ograniczenia ilości wiernych w kościołach nie odbędzie się planowana wcześniej uroczysta msza święta w kościele pw. Świętego Kwiryna w Łapszach Niżnych.

 Zachęcamy Mieszkańców Gminy Łapsze Niżne do wzięcia udziału w wydarzeniach online oraz do wyrażania swego patriotyzmu w innych formach:

-  poprzez wzajemne dbanie o siebie, swoich bliskich i  sąsiadów oraz poprzez pamiętanie o osobach starszych i samotnych z naszego otoczenia:

https://www.lapszenizne.pl/ogloszenia/osrodek-pomocy-spolecznej-w-lapszach-niznych-przystapil-do-programu-wspieraj-seniora

- poprzez uczestnictwo w innych organizowanych akcjach mających na celu upamiętnienie wydarzeń  roku  jubileuszowego dla Spisza, organizowanych w naszych szkołach, instytucjach kultury i przez lokalny samorząd:

https://www.lapszenizne.pl/aktualnosci/listopad-czas-zadumy-i-pamieci

https://www.lapszenizne.pl/aktualnosci/konkurs-gmina-lapsze-nizne-w-starym-obiektywie-termin-zgloszen-22112020-r

- poprzez dołączenie do ogólnopolskich akcji:

https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/niepodlegla-do-hymnu-2020-dolacz-do-akcji/

 https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/swietujmy-razem-102-rocznice-odzyskania-niepodleglosci/

 

W dniu wczorajszym rozstrzygnięty został również Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznych pod honorowym Patronatem Wójta Gminy Łapsze Niżne.

Zachęcamy do odsłuchania piosenek wykonanych przez naszych uczestników

https://www.facebook.com/osrodek.kultury.12/posts/725485464977658

Kategoria: