Wręczenie nagrody dla KGW "Frydmanianki"

Tuesday, September 27, 2022
W dniu wczorajszym Panie z Koła Gospodyń Wiejskich "Frydmanianki" oficjalnie odebrały nagrodę za zajęcie I miejsca w ogólnopolskim konkursie "W moim domu nic się nie marnuje". Nagrodę wręczył Sekretarz stanu Ministerstwa Klimatu i Środowiska, poseł na Sejm RP pan Edward Siarka. Gratulacje i bon podarunkowy przekazał Wójt Gminy Łapsze Niżne pan Jakub Jamróz z Sekretarzem Gminy panią Joanną Słowik i Dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury w Łapszach Niżnych z siedzibą w Niedzicy- panią Krystyną Milaniak . Ponadto w uroczystości udział wzięli również: Przewodniczący Rady Gminy pan Zdzisław Majerczak, radni z m. Frydman - pan Józef Prelich, pan Tomasz Markowicz i pan Jan Noworolski oraz radny z m. Falsztyn - pan Paweł Bogaczyk, Dyrektor Szkoły Podstawowej we Frydmanie - pan Piotr Wojtaszek,  ks. kanonik  Ludwik Węgrzyn, sołtys wsi - pan Józef Barnasz oraz Mieszkańcy Frydmana.
Podczas spotkania nie zabrakło pysznego swojskiego jadła przygotowanego przez KGW z Frydmana, tańców regionalnych w wykonaniu lokalnego zespołu "Mali Frydmanianie" oraz śpiewu i muzyki spiskiej.
Ponadto wszyscy obecni mogli zobaczyć i dotknąć "Frydmańskiyj Wyciyracki", która dzięki członkiniom koła zyskała ogólnopolską sławę jako przykład ekologicznej praktyki stosowanej w gospodarstwie domowym
Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !
 
 

 

Kategoria: